KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13351093
nr 1335 1093
Ellen Palm
(f. 1888), Sverige
Landskap. Signerad, daterad 1945. Akvarell, 27x27 cm
Ellen Palm, svensk bildkonstnär född 1888, död (-).
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
måndag 29 juni 2020
kl 19:42:18
300 kr
500 kr
29 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer